Menu

Popis dobitnika od samoga početka, daleke 1950. godine.

za 1950. godinu
najbolji športaš – Ivo Kleiner, atletika

za 1951. godinu
najbolja športašica – Milica Šumak, atletika
najbolji športaš – Zdravko Ježić, vaterpolo

za 1952. godinu
najbolja športašica – Milka Babović, atletika
najbolji športaš – Zlatko Mašek, streljaštvo

za 1953. godinu
najbolja športašica – Milka Babović, atletika
najbolji športaš – Marijan Finci, plivanje

za 1954. godinu
najbolja športašica – Milka Babović, atletika
najbolji športaš – Žarko Dolinar, stolni tenis
najbolji klub – Akademski atletski klub Mladost

za 1955. godinu
najbolja športašica – Milka Babović, atletika
najbolji športaš – Žarko Dolinar, stolni tenis
najbolji klub – Akademski šahovski klub Mladost

za 1956. godinu
najbolja športašica – Slavica Mudrinjak, odbojka
najbolji športaš – Zdravko Ježić, vaterpolo
najbolji klub – Akademski skijaški klub Mladost

za 1957. godinu
najbolja športašica – Milka Babović, atletika
najbolji športaš – Branko Miler, atletika
najbolji klub – Akademski veslački klub Mladost

za 1958. godinu
najbolja športašica – Milka Babović, atletika
najbolji športaš – Zdenko Mikina, odbojka
najbolji klub – Akademski klub hokeja na travi Mladost

za 1959. godinu
najbolja športašica – Ljerka Jug, atletika
najbolji športaš – Viktor Šnajder, atletika
najbolji klub – Akademski rukometni klub Mladost
najbolji športski djelatnik – Bojan Stranić, odbojka
najbolji športski djelatnik – Aleksandar Koharović, uprava društva
posebno priznanje – prof. dr. sc. Andrija Mohorovičić, uprava društva

za 1960. godinu
najbolja športašica – Alemka Maričić, plivanje
najbolji športaš – Nikola Čupin, veslanje
najbolji športaš – Antun Ivanković, veslanje
najbolji klub – Akademski atletski klub Mladost
najbolji športski djelatnik – Ivo Juras, veslanje

za 1961. godinu
najbolja športašica – Olga Šikovec Luncer, atletika
najbolji športaš – Dmitar Šijan, judo
najbolji športski djelatnik – Milan Cic Krajačić, atletika
najbolji športski djelatnik – Roko Celegin, uprava društva

za 1962. godinu
najbolja športašica – Olga Šikovec Luncer, atletika
najbolji športaš – Gordan Janković, odbojka
najbolji klub – Akademski plivački klub Mladost
najbolji športski djelatnik – Braslav Rabar, šah
posebno priznanje – Sveučilište u Zagrebu
posebno priznanje – Luka Bajakić, uprava društva
posebno priznanje – Većeslav Holjevac, gradonačelnik Zagreba
posebno priznanje – Nikola Sekulić Bunko, Sveučilište u Zagrebu

za 1963. godinu
najbolja športašica – Olga Šikovec Luncer, atletika
najbolji športaš – Zlatko Šimenc, vaterpolo
najbolji klub – Akademski odbojkaški klub Mladost
najbolji športski djelatnik – Rudolf Kapko, odbojka

za 1964. godinu
najbolja športašica – Olga Šikovec Luncer, atletika
najbolji športaš – Ivo Trumbić, plivanje
najbolji klub – Akademski judo klub Mladost
najbolji športski djelatnik – Željko Cerjan, tenis
posebno priznanje – Bogdan Tomašić, uprava društva

za 1965. godinu
najbolja športašica – Srebrenka Verži, plivanje
najbolji športaš – Mladen Kos, odbojka
najbolji klub – Akademski judo klub Mladost
najbolji športski djelatnik – Žarko Susić, atletika

za 1966. godinu
najbolja športašica – Mirjana Resler, stolni tenis
najbolji športaš – Radovan Krajnović, judo
najbolji klub – Akademski mačevalački klub Mladost
najbolji športski djelatnik – Tihomir Sertić, steljaštvo/skijanje

za 1967. godinu
najbolja športašica – Mirjana Resler, stolni tenis
najbolji športaš – Karlo Stipanić, vaterpolo
najbolji klub – Akademski plivački/vaterpolo klub Mladost
najbolji športski djelatnik – Lovro Ratković, stolni tenis

za 1968. godinu
najbolja športašica – Đurđa Fočić, atletika
najbolji športaš – Karlo Stipanić, vaterpolo
najbolji klub – Akademski stolniteniski klub Mladost
najbolja ekipa – Akademski vaterpolo klub Mladost
najbolji športski djelatnik – Marijan Žužej, vaterpolo

za 1969. godinu
najbolja športašica – Željka Anić, atletika
najbolji športaš – Predrag Miloš, plivanje
najbolji klub – Akademski plivački klub Mladost
najbolja ekipa – Akademski vaterpolo klub Mladost
najbolji športski djelatnik – Borko Vranjican, vaterpolo

za 1970. godinu
najbolja športašica – Đurđa Fočić, atletika
najbolji športaš – Vlado Janković, odbojka
najbolji klub – Akademski judo klub Mladost
najbolja ekipa – Akademski odbojkaški klub Mladost – muška ekipa
najbolji športski djelatnik – Vicko Lučić, plivanje

za 1971. godinu
najbolja športašica – Mirjana Resler, stolni tenis
najbolji športaš – Vlado Janković, odbojka
najbolji klub – Akademski skijaški klub Mladost
najbolja ekipa – Akademski vaterpolo klub Mladost
najbolji športski djelatnik – Radovan Lipovšćak, klizanje

za 1972. godinu
najbolja športašica – Đurđa Fočić, atletika
najbolji športaš – Slobodan Kraljević, judo
najbolji klub – Akademski plivački klub Mladost
najbolja ekipa – Akademski plivački klub Mladost
najbolji športski djelatnik – Zdravko Barišnik, judo

za 1973. godinu
najbolja športašica – Đurđa Fočić, atletika
najbolji športaš – Zoran Lazić, streljaštvo
najbolji klub – Akademski plivački klub Mladost
najbolja ekipa – Akademski stolnoteniski klub Mladost – ženska ekipa
najbolji športski djelatnik – Boris Marušić, tenis

za 1974. godinu
najbolja športašica – Eva Majnarić, plivanje
najbolji športaš – Goran Žuvela, judo
najbolji klub – Akademski mačevalački klub Mladost
najbolja ekipa – Akademski judo klub Mladost
najbolji športski djelatnik – Marijan Drnić, uprava društva

za 1975. godinu
najbolja športašica – Branka Batinić, stolni tenis
najbolji športaš – Ozren Bonačić, vaterpolo
najbolji klub – Akademski plivački klub Mladost
najbolja ekipa – Akademski mačevalački klub Mladost – muška ekipa
najbolji športski djelatnik – Lovro Ratković, uprava društva

za 1976. godinu
najbolja športašica – Đurđa Fočić, atletika
najbolji športaš – Ivica Jelić, odbojka
najbolji klub – Akademski judo klub Mladost
najbolja ekipa – Akademski stolnoteniski klub Mladost – ženska ekipa
najbolji športski djelatnik – prof. dr. sc. Tomislav Lovrić, uprava društva

za 1977. godinu
najbolja športašica – Vlasta Maček, šah
najbolji športaš – Vinko Dobrić, odbojka
najbolji klub – Akademski šahovski klub Mladost
najbolja ekipa – Akademski odbojkaški klub Mladost – muška ekipa
najbolji športski djelatnik – Ivo Marendić, plivanje

za 1978. godinu
najbolja športašica – Vesna Šeparović, plivanje
najbolji športaš – Mirsad Galijaš, vaterpolo
najbolji klub – Akademski veslački klub Mladost
najbolja ekipa – Akademski stolnoteniski klub Mladost – ženska ekipa
najbolji športski djelatnik – Boris Marušić, uprava društva

za 1979. godinu
najbolja športašica – Renata Šašak, tenis
najbolji športaš – Ljubomir Travica, odbojka
najbolji klub – Akademski teniski klub Mladost
najbolja ekipa – Akademski stolnoteniski klub Mladost – ženska ekipa
najbolji športski djelatnik – Miroslav Frangen, košarka
posebno priznanje – Veljko Pribić, uprava društva
posebno priznanje – Rajko Sojanović, veslanje

za 1980. godinu
najbolja športašica – Iva Fehman, mačevanje
najbolji športaš – Ivica Jelić, odbojka
najbolji klub – Akademski skijaški klub Mladost
najbolja ekipa – Akademski streljački klub Mladost – muška ekipa
najbolji športski djelatnik – Neven Barač, odbojka
posebno priznanje – Stevo Polojac, uprava društva
posebno priznanje – Hidroelektra

za 1981. godinu
najbolja športašica – Branka Batinić, stolni tenis
najbolji športaš – Miroslav Pavlaković, streljaštvo
najbolji klub – Akademski teniski klub Mladost
najbolja ekipa – Akademski odbojkaški klub Mladost – muška ekipa
najbolji športski djelatnik – dr. sc. Viktor Fiolić, stolni tenis
posebno priznanje – Bruno Orešar, tenis

za 1982. godinu
najbolja športašica – Branka Batinić, stolni tenis
najbolji športaš – Željko Knapić, atletika
najbolji klub – Akademski teniski klub Mladost
najbolja ekipa – Akademski šahovski klub Mladost
najbolji športski djelatnik – Josip Dokonal, uprava društva
posebno priznanje – INA Naftaplin

za 1983. godinu
najbolja športašica – Branka Batinić, stolni tenis
najbolji športaš – Bruno Orešar, tenis
najbolji klub – Akademski odbojkaški klub Mladost
najbolja ekipa – Akademski odbojkaški klub Mladost – muška ekipa
najbolji športski djelatnik – Ivo Zlatar, hokej na travi

za 1984. godinu
najbolja športašica – Gorana Stojnić, streljaštvo
najbolji športaš – Tomislav Paškvalin, vaterpolo
najbolji klub – Akademski odbojkaški klub Mladost
najbolja ekipa – Akademski odbojkaški klub Mladost – ženska ekipa
najbolji športski djelatnik – Stevo Polojac, uprava društva

za 1985. godinu
najbolja športašica – Branka Batinić, stolni tenis
najbolji športaš – Goran Prpić, tenis
najbolji klub – Akademski stolnoteniski klub Mladost
najbolja ekipa – Akademski streljački klub Mladost – muška ekipa
najbolji športski djelatnik – Ivo Lugar, atletika

za 1986. godinu
najbolja športašica – Branka Batinić, stolni tenis
najbolji športaš – Tomislav Paškvalin, vaterpolo
najbolji klub – Akademski stolnoteniski klub Mladost
najbolja ekipa – Akademski vaterpolo klub Mladost – muška ekipa

za 1987. godinu
najbolja športašica – Gordana Malević, odbojka
najbolji športaš – Fran Vukadin, plivanje
najbolji klub – Akademski odbojkaški klub Mladost
najbolja ekipa – Akademski odbojkaški klub Mladost – ženska ekipa
najbolji športski djelatnik – Željko Cerjan, tenis

za 1988. godinu
najbolja športašica – Jasna Fazlić, stolni tenis
najbolji športaš – Tomislav Paškvalin, vaterpolo
najbolji klub – Akademski vatepolo klub Mladost
najbolja ekipa – Akademski streljaški klub Mladost – ženska ekipa
najbolji športski djelatnik – Pravomil Barin, veslanje
posebno priznanje – Srećko Čubrić, INA Naftaplin

za 1989. godinu
najbolja športašica – Danijela Bilbija, odbojka
najbolji športaš – Dubravko Šimenc, vaterpolo
najbolji klub – Akademski vatepolo klub Mladost
najbolja ekipa – Akademski odbojkaški klub Mladost – ženska ekipa
najbolji športski djelatnik – mr. sc. Juraj Šare, odbojka

za 1990. godinu
najbolja športašica – Danijela Bilbija, odbojka
najbolji športaš – Perica Bukić, vaterpolo
najbolji klub – Akademski odbojkaški klub Mladost
najbolja ekipa – Akademski vaterpolo klub Mladost
najbolji športski djelatnik – Vlado Kobeščak, vaterpolo
posebno priznanje – Irina Parhomčuk, odbojka
posebno priznanje – Neven Barač, odbojka

za 1991. godinu nagrade se nisu dijelile zbog rata

za 1992. godinu
najbolja športašica – Irina Kirilova, odbojka
najbolji športaš – Perica Bukić, vaterpolo
najbolji klub – Akademski odbojkaški klub Mladost
najbolja ekipa – Akademski vaterpolo klub Mladost
najbolji športski djelatnik – Josip Šeremet, šah

za 1993. godinu
najbolja športašica – Suzana Skoko, streljaštvo
najbolji športaš – Ivan Mustapić, atletika
najbolji klub – Hrvatski akademski veslački klub Mladost
najbolja ekipa – Hrvatski akademski odbojkaški klub Mladost – ženska ekipa
najbolji športski djelatnik – Marina Žagar, sinkronizirano plivanje

za 1994. godinu
najbolja športašica – Tamara Boroš, stolni tenis
najbolji športaš – Krešimir Čač, plivanje
najbolji klub – Hrvatski akademski stolnoteniski klub Mladost
najbolja ekipa – Hrvatski akademski veslački klub Mladost – dvojac bez kormilara – Ninoslav Saraga i Oliver Martinov
najbolji športski djelatnik – prof. dr. sc. Damir Karlović, uprava društva

za 1995. godinu
najbolja športašica – Barbara Jelić, odbojka
najbolji športaš – Vjeko Kobešćak, vaterpolo
najbolji klub – Hrvatski akademski klub hokeja na travi Mladost
najbolja ekipa – Hrvatski akademski vaterpolo klub Mladost
najbolji športski djelatnik – Marijan Gredelj, atletika

za 1996. godinu
najbolja športašica – Petra Banović, plivanje
najbolji športaš – Dejan Laninović, odbojka
najbolji klub – Hrvatski akademski atletski klub Mladost
najbolja ekipa – Hrvatski akademski vaterpolo klub Mladost
najbolji športski djelatnik – Ozren Bonačić, vaterpolo

za 1997. godinu
najbolja športašica – Kristina Perica, atletika
najbolji športaš – Ante Jakovčević, odbojka
najbolji klub – Hrvatski akademski plivački klub Mladost
najbolja ekipa – Hrvatski akademski stolnoteniski klub Mladost – ženska ekipa
najbolji športski djelatnik – Bogomir Jambrošić, mačevanje

za 1998. godinu
najbolja športašica – Eldijana Aganović, stolni tenis
najbolji športaš – Gordan Kožulj, plivanje
najbolji klub – Hrvatski akademski veslački klub Mladost
najbolja ekipa – Hrvatski akademski odbojkaški klub Mladost
najbolji športski djelatnik – Ivanka Pavlaković, streljaštvo

za 1999. godinu
najbolja športašica – Suzana Cimbal, streljaštvo
najbolji športaš – Gordan Kožulj, plivanje
najbolji klub – Hrvatski akademski vaterpolo klub Mladost
najbolja ženska ekipa – Hrvatski akademski stolnoteniski klub Mladost
najbolja muška ekipa – Hrvatski akademski veslački klub Mladost – dvojac bez kormilara – Ninoslav Saraga i Oliver Martinov
najbolji športski djelatnik – Ante Čičin Šain, vaterpolo
posebno priznanje – Vjekoslav Delimar, uprava društva

za 2000. godinu
najbolja športašica – Ivana Brkljačić, atletika
najbolji športaš – Tomislav Smoljanović, veslanje
najbolji klub – Hrvatski akademski plivački klub Mladost
najbolja ženska ekipa – Hrvatski akademski stolnoteniski klub Mladost
najbolja muška ekipa – Hrvatski akademski veslački klub Mladost – dvojac bez kormilara – Ninoslav Saraga i Oliver Martinov
najbolji športski djelatnik – Josip Jelić, hokej na travi

za 2001. godinu
najbolja športašica – Eldijana Aganović, stolni tenis
najbolji športaš – Gordan Kožulj, plivanje
najbolji klub – Hrvatski akademski atletski klub Mladost
najbolja ženska ekipa – Hrvatski akademski stolnoteniski klub Mladost
najbolja muška ekipa – Hrvatski akademski veslački klub Mladost – dio ekipe nacionalnog osmerca – Tomislav Smoljanović i Oliver Martinov
najbolji športski djelatnik – Gordan Tomas, plivanje

za 2002. godinu
najbolja športašica – Ivana Brkljačić, atletika
najbolji športaš – Siniša Ergotić, atletika
najbolji klub – Hrvatski akademski veslački klub Mladost
najbolja ženska ekipa – Hrvatski akademski odbojkaški klub Mladost
najbolja muška ekipa – Hrvatski akademski vaterpolo klub Mladost
najbolji športski djelatnik – Nikola Bralić, veslanje

za 2003. godinu
najbolja športašica – Eldijana Bensten, stolni tenis
najbolji športaš – Aleksej Puninski, plivanje
najbolji klub – Hrvatski akademski hokejski klub Mladost
najbolja ženska ekipa – Hrvatski akademski odbojkaški klub Mladost
najbolja muška ekipa – Hrvatski akademski vaterpolo klub Mladost
najbolji športski djelatnik – Vladimir Mikulec, atletika

za 2004. godinu
najbolja športašica – Petra Banović, plivanje
najbolji športaš – Darko Limov, mačevanje
najbolji klub – Hrvatski akademski stolnoteniski klub Mladost
najbolja ženska ekipa – Hrvatski akademski stolnoteniski klub Mladost
najbolja muška ekipa – Hrvatski akademski odbojkaški klub Mladost
najbolji športski djelatnik – Borislav Damjanić, plivanje

za 2005. godinu
najbolja športašica – Suzana Cimbal Špirelja, streljaštvo
najbolji športaš – Gordan Kožulj, plivanje
najbolji klub – Hrvatski akademski mačevalački klub Mladost
najbolja ženska ekipa – Hrvatski akademski odbojkaški klub Mladost
najbolja muška ekipa – Hrvatski akademski plivački klub Mladost
najbolji športski djelatnik – Zlatko Dežđek, hokej

za 2006. godinu
najbolja športašica – Danijela Grgić, atletika
najbolji športaš – Zdenko Kožul, šah
najbolji klub – Hrvatski akademski plivački klub Mladost
najbolja ženska ekipa – Hrvatski akademski odbojkaški klub Mladost
najbolja muška ekipa – Hrvatski akademski plivački klub Mladost
najbolji športski djelatnik – Željko Grabušić, atletika

za 2007. godinu
najbolja športašica – Andrea Bakula, stolni tenis
najbolji športaš – Saša Imprić, plivanje
najbolji klub – Hrvatski akademski hokejski klub Mladost
najbolja ženska ekipa – Hrvatski akademski stolnoteniski klub Mladost
najbolja muška ekipa – Hrvatski akademski plivački klub Mladost
najbolji športski djelatnik – Aleksandar Seleznev, plivanje

za 2008. godinu
najbolja športašica – Tamara Boroš, stolni tenis
najbolji športaš – Jurica Grubišić, atletika
najbolji klub – Hrvatski akademski odbojkaški klub Mladost
najbolja ženska ekipa – Hrvatski akademski stolnoteniski klub Mladost
najbolja muška ekipa – Hrvatski akademski vaterpolo klub Mladost
najbolji športski djelatnik – Vladimir Lasić, dr. veslanje

za 2009. godinu
najbolja športašica – Mirela Đurak, stolni tenis
najbolji športaš – Jurica Grubišić, atletika
najbolji klub – Hrvatski akademski veslački klub Mladost
najbolja ženska ekipa – Hrvatski akademski stolnoteniski klub Mladost
najbolja muška ekipa – Hrvatski akademski odbojkaški klub Mladost
najbolji športski djelatnik – Žarko Martinek, atletika

za 2010. godinu
najbolja športašica – Mateja Jeger, stolni tenis
najbolji športaš – Aleksej Puninski, plivanje
najbolji klub – Hrvatski akademski hokejski klub Mladost
najbolja ženska ekipa – Hrvatski akademski stolnoteniski klub Mladost
najbolja muška ekipa – Hrvatski akademski veslački klub Mladost – dvojac na pariće – Martin i Valent Sinković
najbolji športski djelatnik – Zoran Sumajstorčić, ragbi

za 2011. godinu
najbolja športašica – Suzana Cimbal Špirelja, streljaštvo
najbolji športaš – Jurica Grubišić, atletika
najbolji klub – Hrvatski akademski klub sinkroniziranog Mladost
najbolja ženska ekipa – Hrvatski akademski stolnoteniski klub Mladost
najbolja muška ekipa – Hrvatski akademski hokejski klub Mladost
najbolji športski djelatnik – Zoran Emeršić, veslanje

za 2012. godinu
najbolja športašica – Mateja Jeger, stolni tenis
najbolji športaš – Josip Pavić, vaterpolo
najbolji klub – Hrvatski akademski veslački klub Mladost
najbolja ženska ekipa – Hrvatski akademski stolnotenski klub Mladost
najbolja muška ekipa – Hrvatski akademski veslački klub Mladost – dvojac na pariće – Martin i Valent Sinković
najbolji športski djelatnik – Igor Brigljević, plivanje

za 2013. godinu
najbolja športašica – Katarina Radoš, plivanje
najbolji športaš – Ivan Levaj, plivanje
najbolji klub – Hrvatski akademski plivački klub Mladost
najbolja ženska ekipa – Hrvatski akademski odbojkaški klub Mladost
najbolja muška ekipa – Hrvatski akademski veslački klub Mladost
najbolji športski djelatnik – Nikola Bralić, veslanje

za 2014. godinu
najbolja športašica – Sandra Perković, atletika
najbolji športaš – Ivan Levaj, plivanje
najbolji klub – Hrvatski akademski veslački klub Mladost
najbolja ženska ekipa – Hrvatski akademski odbojkaški klub Mladost
najbolja muška ekipa – Hrvatski akademski veslački klub Mladost
najbolji športski djelatnik – Goran Nuskern, veslanje

za 2015. godinu
najbolja športašica – Sandra Perković, atletika
najbolji športaš – Zvonimir Ivašković, atletika
najbolji klub – Hrvatski akademski veslački klub Mladost
najbolja ženska ekipa – Hrvatski akademski odbojkaški klub Mladost
najbolja muška ekipa – Hrvatski akademski veslački klub Mladost – dvojac na pariće – Martin i Valent Sinković
najbolji športski djelatnik – Nikola Bralić, veslanje

za 2016. godinu
najbolja športašica – Sandra Perković, atletika
najbolji športaš – Luka Bukić, vaterpolo
najbolji klub – Hrvatski akademski veslački klub Mladost
najbolja ženska ekipa – Hrvatski akademski odbojkaški klub Mladost
najbolja muška ekipa – Hrvatski akademski veslački klub Mladost – dvojac na pariće – Martin i Valent Sinković
najbolji športski djelatnik – Edis Elkasević, atletika

za 2017. godinu
najbolja športašica – Sandra Perković, atletika
najbolji športaš – Ivan Marcelić, vaterpolo
najbolji klub – Hrvatski akademski veslački klub Mladost
najbolja ženska ekipa – ženska seniorska ekipa Hrvatski akademski hokejski klub Mladost
najbolja muška ekipa – Hrvatski akademski veslački klub Mladost – dvojac bez kormilara – Valent i Martin Sinković
najbolji športski djelatnik – Miroslav Pavlaković, streljaštvo

za 2018. godinu
najbolja športašica – Sandra Perković, atletika
najbolji športaš – Inoslav Krnić, odbojka
najbolji klub – Hrvatski akademski odbojkaški klub Mladost
najbolja ženska ekipa – ženska seniorska ekipa Ženski akademski vaterpolo klub Mladost
najbolja muška ekipa – Hrvatski akademski veslački klub Mladost – dvojac bez kormilara – Valent i Martin Sinković
najbolji športski djelatnik – Nikola Bralić, veslanje

O nama